دی فان

1


http://blogers.ir/ads/Cover.gif

نحوه انتخاب رشته کنکور ۹۲

زمان توضیع دفترچه 

به منظور فراهم کردن تسهیلات بیشتر برای مجازین به انتخاب رشته به ویژه برای داوطلبان شهرستان‌های دوردست ترتیبی اتخاذ شده که دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (دفترچه شماره۲) چاپ و تکثیر شود. طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده دفترچه چاپی انتخاب رشته از روز چهارشنبه ۱۶ مرداد ماه از طریق مراکز پستی توزیع می‌شود.

بخش های دفترچه راهنمای انتخاب رشته 

در بخش اول شرایط و ضوابط، نحوه انتخاب رشته، نحوه پذیرش دانشجو، کد رشته محل‌های تحصیلی و دیگر مقررات مربوط، بر اساس نتیجه آزمون سراسری ۱۳۹۲ برای داوطلبانی که بر اساس کارنامه نتیجه اولیه آزمون بر حسب مورد مجاز به انتخاب رشته از دوره یا دوره‌های خاصی هستند، تنظیم شده است.

در بخش دوم نیز شرایط و ضوابط، نحوه انتخاب رشته، نحوه پذیرش دانشجو، کد رشته محل‌های تحصیلی که بر اساس سوابق تحصیلی دیپلم(سال سوم آموزش متوسطه)، پذیرش در آنها صورت می‌گیرد، درج شده است.

کد رشته محل های بدون آزمون

بر اساس مصوبه کارگروه ماده ۴ قانون پذیرش دانشجو، برای حدود ۱۰ هزار کد رشته محل از کد رشته محل‌های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی بدون برگزاری آزمون و منحصراً بر اساس سوابق تحصیلی دیپلم (سال سوم آموزش متوسطه) متقاضیان، پذیرش صورت می‌گیرد. نحوه انتخاب کد رشته محل‌های تحصیلی بدون آزمون که بر اساس سوابق تحصیلی دیپلم (سال سوم آموزش متوسطه) گزینش آنها به ترتیب در دانشگاه پیام نور و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی صورت می‌گیرد در بخش دوم هر یک از دفترچه‌های راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (دفترچه شماره۲) آزمون سراسری سال ۱۳۹۲ درج شده است.

 کد رشته‌محل‌های بدون آزمون دانشگاه آزاد

کد رشته محل‌های تحصیلی بدون آزمون که بر اساس سوابق تحصیلی دیپلم گزینش در آنها صورت می‌گیرد، برای دانشگاه آزاد اسلامی و دیگر ضوابط توسط دانشگاه مذکور، از طریق سایت مرکز آزمون دانشگاه اعلام خواهد شد.

شیوه‌ ی پذیرش دانشجو

بر اساس مصوبه کار گروه ماده ۴ قانون پذیرش دانشجو، شیوه پذیرش دانشجو برای سال تحصیلی ۹۳-۱۳۹۲ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی به دو شیوه انجام خواهد شد.

۱۵۰ انتخاب برای داوطلبان 

پذیرش دانشجو در روش نخست بر اساس نمره کل حاصل از ۷۵ درصد نمره آزمون و ۲۵ درصد سوابق تحصیلی دیپلم با تأثیر مثبت و اولویت کد رشته محل‌های انتخابی و دیگر ضوابط انجام می‌گیرد.

شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو به این شیوه، در بخش اول دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی گروه آزمایشی مربوط درج شده است.

داوطلبانی که در آزمون سراسری سال ۱۳۹۲، ثبت نام کرده و در جلسه آزمون حاضر بوده و بر اساس کارنامه نتیجه اولیه آزمون، مجاز به انتخاب رشته از دوره یا دوره‌های مشخص شده در کارنامه هستند می‌توانند ضمن مطالعه بخش اول دفترچه راهنما و در صورت تمایل بخش دوم دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی گروه آزمایشی یا گروه‌های آزمایشی مجاز، حداکثر ۱۵۰ کد رشته محل را از میان کد رشته محل‌های تحصیلی مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی انتخاب کنند.

۱۰۰ انتخاب برای داوطلبان رشته‌های بدون آزمون

علاوه بر داوطلبانی که در آزمون سراسری سال ۱۳۹۲ ثبت‌نام کرده‌اند، داوطلبانی که در آزمون سراسری سال ۱۳۹۲ ثبت‌نام نکرده‌اند ولی علاقه‌مند به انتخاب کد رشته محل، یا کد رشته محل‌های تحصیلی، بر اساس سوابق تحصیلی دیپلم (سال سوم آموزش متوسطه) از بخش دوم دفترچه راهنمای مربوط هستند، به شرط داشتن مدرک پیش‌دانشگاهی یا اخذ مدرک پیش‌دانشگاهی حداکثر تا ۳۱ شهریور ماه می‌توانند نسبت به ثبت‌نام و انتخاب حداکثر ۱۰۰ کد رشته محل از میان کدرشته محل‌های تحصیلی بر اساس سوابق تحصیلی دیپلم (سال سوم آموزش متوسطه) اقدام کنند. ثبت‌نام و انتخاب رشته برای این دسته از داوطلبان همزمان با آغاز انتخاب رشته از ۱۷ مرداد ماه است.

منبع :

خبرگزاری فارس

نحوه انتخاب رشته کنکور ۹۲

نفرات برتر کنکور ۹۲ اعلام شدند( با عکس )

به گزارش خبرنگار مهر، اسامی نفرات برتر آزمون سراسری سال ۹۲ گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان های خارجه اعلام شد.

نفرات برتر رشته ریاضی کنکور ۹۲

سجاد صادقی زاده از کرج رتبه اول
سید محمد حسین موسوی از قم رتبه دوم
سید محمد جواد مبارکه از مبارکه رتبه سوم
پویان مینایی از ممسنی رتبه چهارم
هومن واصلی از شیراز رتبه پنجم
سید سهراب مدنی از تهران رتبه ششم
روژان ربانی از ارومیه رتبه هفتم
حسین طالهری از اهواز رتبه هفتم
سهند سروری از رشت رتبه نهم
سید سروش میرجلیلی ازیزد رتبه دهم

———————————————————

نفرات برتر رشته ریاضی کنکور ۹۲

پویا براهیم باستانی از تبریز رتبه اول
علی عجم از اهوازرتبه دوم
پوریایاراحمدی از بروجردرتبه سوم
مریم مجردثانیاوغازاز شیروان رتیه چهارم
پردیس اولیازاده از مشهد رتبه پنجم
حامد طاولی نژاداز تهران رتبه ششم
احسان علی پوراز اصفهان رتبه هفتم
یسنارستم آبادی از تهران رتبه هشتم
علیرضامحمدحسینی از ساری رتبه نهم
مهدی زارعی از ممسنی رتبه دهم

——————————————————

نفرات برتر رشته انسانی کنکور ۹۲

زهرا مشایخی از تهران رتبه اول
زینب امیربکایی از تهران رتبه دوم
یاسمن خادمی شور مستی از شمیرانات رتبه سوم
مهشاد سادات رفیعی تکیه از تهران رتبه چهارم
امیرحسین ملک مدنی از تهران رتبه پنجم
سارا شفیع خانی از تهران رتبه ششم
علیرضا هروی از یزد رتبه هفتم
نفیسه ملکی پارودباری از قزوین رتبه هشتم
فرهاد ترازاز قوچان رتبه نهم
غزاله قضاوتی از یزد رتبه دهم

————————————————–

نفرات برتر رشته هنر کنکور ۹۲

فاطمه محمدی از تهران رتبه اول
پرینازجواهی از تهران رتبه دوم
امیرمحمدعزیزی از کرج رتبه سوم

————————————————-

نفرات برتر رشته هنر کنکور ۹۲

آذین زهرایی از تهران رتبه اول
علی شعارابوذری از مشهد رتبه دوم
آرش غیاثی سیدکی از شیراز رتبه سوم

 

 

نفرات برتر کنکور ۹۲ اعلام شدند( با عکس )

خرید کریو خرید وی پی ان خرید vpn خریدvpn خرید فیلترشکن خرید کاهش پینگ خرید کریو سایت اسپید vpn خرید کریو
خرید vpn