1


http://blogers.ir/ads/Cover.gif

اعتراض مردم چهار محال و اهواز به سریال سرزمین کهن ادامه دارد

سریال سرزمین کهن

اعتراض مردم چهار محال و اهواز به سریال سرزمین کهن ادامه دارد

اعتراض مردم به سریال سرزمین کهن

برای مشاهده متن کامل اخبار به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

فعالان اینترنتی  با انتشار نامه منتسب به ۶۰ نماینده مجلس شورای اسلامی در تذکر کتبی به عزت الله ضرغامی رئیس سازمان صداوسیما، توقف «هجمه» این رسانه به تاریخ بختیاری را خواستار شده اند.

دربخشی از این نامه آمده است: سریال سرزمین کهن با تحریف تاریخ بختیاری، چهره علی قلی خان سردار اسعد بختیاری و پسرش جعفرقلی خان از رهبران مشروطه خواه ایران را که جایگاه خاصی بین مردم بختیاری دارند و در صف مقدم مبارزه با استبداد قاجار و پهلوی بوده اند، خدشه دار کرده است.

در این نامه اعتراضی که به صورت گسترده درفضای مجازی منتشر شده، آمده است: در سریال سرزمین کهن نقش یک خانواده منفی، نوکیسه، سلطنت طلب و فاسد به خانواده ای با نام بختیاری داده شده که به آزار و اذیت یک خانواده روشنفکر، وطن پرست و مظلوم به نام اردکانی می پردازند.

فعالان اینترنتی همچنین اعلام کرده اند: در این سریال، افزون بر خانواده بختیاری، از عنوان بختیاری ها در دیالوگ های تند و تحریک آمیز استفاده می شود که برخلاف زندگی مسالمت آمیز اقوام و موازین حقوق بشری مورد نظر سازمان ملل و یونسکو بوده و نقض تعهدات بین المللی توسط صدا و سیما می باشد.

همچنین پیامکی به صورت گسترده در چهارمحال وبختیاری منتشر شده که در آن با ادعای توهینی دیگر از صدا و سیما به قوم بختیاری چنین آمده است: در سریال سرزمین کهن به زن بختیاری گفته می شود که «بختیاری ها کاسه لیس انگلیسی های بوده اند»!

آژانس خبری بختیاری (ایپنانیوز) نیز در قالب خبر، مصاحبه و گزارش های متعددی، اعتراض شخصیت های قوم بختیاری را به سریال سرزمین کهن منتشر کرده است.

دوشنبه گذشته نیز جمعی از بختیاری های خوزستان نیز در حاشیه نمایشگاه صنایع دستی استان های کشور در اهواز، تومار اعتراض آمیزی نسبت به پخش این سریال که روایت وقایع از سال ۱۳۲۰ تا پیروزی انقلاب است، امضا کردند.معترضان با در دست داشتن پلاکاردها و شعار نوشته ها، نسبت به آنچه تحریف تاریخ واهانت به قوم بختیاری و زیر سوال بردن روحیه آزادگی ومیهن پرستی این قومیت دراین سریال تلویزیونی نامیدند , اعتراض کرده اند.آنان خواهان عذرخواهی صدا و سیما و کارگردان این سریال ازقوم بختیاری شده اند.

افشار پرویزی بابادی از ترتیب دهندگان این اجتماع اعتراض آمیز به ایرنا گفت: در سریال سرزمین کهن بدون توجه به بار معنایی المانهای این کار فرهنگی، در یک اقدام بسیار ناشیانه، تقابل دو خانواده را به تصویر کشیده که یکی ازاین دو با نام خانواده بختیاری سلطنت طلب و با هویتی بی ریشه و سرداراسعد بختیاری قهرمان مشروطه واز فاتحان تهران در نهضت مشروطه را عنصر انگلیس معرفی کرده است.

وی از جمع آوری حدود سه هزار امضا معترضین به این سریال تلویزیونی خبر داد و گفت: کارگردان این سریال تصویر نامطلوبی ازاین قوم ارایه داده ،سابقه تاریخی قوم بختیاری در خطه ایران زمین را تاریخ گواهی می دهد ولازم نیست آقایان الان بخواهند شکل گیری این قوم را برای بیننده تعریف کنند!

وی با بیان اینکه این حرکت اعتراضی ادامه خواهد یافت، گفت: ما سرزمین کهن را جعل تاریخ می دانیم زیرا درتاریخ بختیاری هرگزسابقه ای از خیانت به ایران نداریم ، شهدای که این قوم در طول دفاع مقدس، انقلاب اسلامی و رشادت ها در انقلاب مشروطه گواه روشنی بر میهن پرستی ماست و تاریخ شاهد مبارزه زنان و مردان با همت ما برای اعتلای میهن است.

بابادی توضیح داد: این فیلم به نوعی می خواهد نزاع بین ایرانی و بختیاری را القا کند، درحالی که در تاریخ، قوم بختیاری را در تقابل با افغانها، دلیری ها در مشروطه و شهیدانش برای انقلاب و کشور می شناسند نه با دوستی طاغوت و ظلم وبیداد.

وی ادامه داد: انتخاب نام بختیاری  و نمایش عکس سردار اسعد بختیاری دراین فضا مغایر با این سابقه است،این شهروند خوزستانی افزود: بختیاری شناسه یک قوم است و وقتی در یک کار فرهنگی و در روایتی از تاریخ، آن را به یک طیف فکری منتسب می کنید، دیگر صحبت از یک خانواده نیست و نمی توان گفت این عنوان محدود به یک فرد یا افراد خاص است.

این فعال اجتماعی گفت: این گونه حرکات برخلاف منویات مقام معظم رهبری است. ما عشایر کلام ایشان را چون تاج بر سر می نهیم و همواره با تبعیت از خط مشی رهبری و ولایت فقیه، وظیفه ملی خود را انجام داده و به همت مردان و زنانمان برخود می بالیم وبر این باوریم که اینگونه حرکات مغایر منویات رهبری و اهداف کلی نظام درحوزه فرهنگی و تفرقه افکنانه است.

بابادی افزود: این اعتراض بانگ دادخواهی ماست. ما ایران را سرافرازبرای همه اقوام واسلام را بالنده می خواهیم .

همچنین پیامک هایی با موضوع اعتراض به سریال سرزمین کهن در شبکه تلفن همراه و شبکه های اجتماعی وارتباطی اهواز مبادله می شود که در آنها شماره تلفن همراه و سامانه پیامکی شبکه سه و یک شماره به عنوان تلفن همراه ضرغامی رییس سازمان صدا و سیما اعلام می شود تا معترضین به این اثر , مراتب اعتراض خود را نیز از این طریق اعلام کنند.

مطالب مرتبط با اعتراض مردم چهار محال و اهواز به سریال سرزمین کهن ادامه دارد:
نام: آسیا
تاریخ: ۲ اسفند ۱۳۹۲
پاسخ

خیلی جالب شده قضیه !!

خرید کریو خرید وی پی ان خرید vpn خریدvpn خرید فیلترشکن خرید کاهش پینگ خرید کریو سایت اسپید vpn خرید کریو
خرید vpn