1


http://blogers.ir/ads/Cover.gif

یادداشت یک منتقد خارجی درباره انارهای نارس

انارهای نارس

یادداشت یک منتقد خارجی درباره انارهای نارس

یادداشت یک منتقد خارجی درباره انارهای نارس , انارهای نارس ,  فیلم های حاضر در مسکو , ارزشگذاری منتقدان مسکو , دانلود فیلم انارهای نارس با لینک مستقیم , دانلود فیلم انارهای نارس , دانلود فیلم سینمایی انارهای نارس با کیفیت عالی , تصاویر فیلم انارهای نارس , خبر جدید از انارهای نارس , هواداران آنا نعمتی , آنا نعمتی در فیلم سینمایی انارهای نارس , پژمان بازغی در فیلم سینمایی انارهای نارس , مهران رجبی در فیلم سینمایی انارهای نارس , انارهای نارس ساخته مصطفوی , کارگردان فیلم انارهای نارس

برای مشاهده سایر توضیحات مربوط به انارهای نارس به ادامه مطلب بروید.

یاداداشت این منتقد سینمایی که به تحلیل نخستین ساخته مجید رضا مصطفوی کارگران جوان سینمای ایران پرداخته به شرح زیر است:

زن و شوهر جوانی در حومه تهران زندگی می کنند. همسرش از پیرزنی که مبتلا به بیماری آلزایمراست مراقبت می‌کند و شوهر در آسمان خراش ها جوشکاری می‌کند. با وجود داشتن زندگی سخت، زوج جوان با شادی زندگی می‌کنند و در آرزوی داشتن فرزندی هستند. ناگهان مرد دچار سانحه هولناکی می‌شود و زن باید از بانوی سالخورده در منزلش و از همسرش در بیمارستان نگهداری کند.

با وجود سختی های روزمره زندگی در فیلم های امروز سینمای جهان به ندرت آثاری را می بینیم که در آن ها ایمان و امید به زندگی حرف اول را بزند. این فیلم از کشوری به نام ایران آمده است. کشوری که با فیلم ایرانی برنده جایزه اسکار «جدایی نادر از سیمین» در عرصه سینمای بین المللی مطرح شد. بار دیگر فیلمی جدیدی از سینمای ایران با عنوان «انارهای نارس» مطرح شده که درون مایه ای آرام و روان دارد و همچنین از داستان انسانی و جهانی برخوردار است.

بهترین و مرکزی ترین تصویر اصلی در این فیلم، تصویر زن ایرانی است که با وجود مشکلات فراوان، قدرت ایمان و امید به آینده را از دست نمی دهد. مجید مصطفوی این تصویر از زن ایرانی را حتی تاثیرگذارتر از تصاویر و ذهنیت ما نسبت به زنان قدرتمند اروپایی ترسیم کرده است. زنی که بسیار کم صحبت می‌کند و این سکوت نشانه خجالت و یا کم رویی نیست. شخصیت اصلی داستان با موانع زیادی روبرو می‌شود و سرنوشت، زندگی سختی را برایش رقم زده است.

شاید روایت شاعرانه داستان تاثیر پذیرفته از کارگردان شوروی سرگئی پاراجانف باشد. نماها و کلوز آپ های به یاد ماندنی و هرگز فراموش نشدنی او از زنی در چادر نقطه عطف این فیلم است، زنی که هنوز به ایثار معتقد و به صداقت متعهد است و این دو اصل تا مدت ها کارکرد خود را دارند.

فقط این که چگونه یک انسان می‌تواند با آرامش در مقابل چنین فشاری باقی بماند؟ ایمان و امید پرورش یافته در وجود شخصیت اصلی این داستان باعث بلوغ این زن شده است که عشق و انسانیت سراسر وجودش را گرفته است.

«انارهای نارس» فیلمی ساده، شاعرانه و بسیار تکان دهنده و سنجیده است. مهم ترین موضوعی که من از دیدن این فیلم آموختم این است که امید و آرزو حتی اگر هم کم باشد باید همیشه وجود داشته باشد چون قابل رشد خواهد بود و مهم‌تر این که برای مبارزه با مشکلات در جامعه امروزی باید عاشقانه به زندگی ادامه دهی و انسان بمانی.

مطالب مرتبط با یادداشت یک منتقد خارجی درباره انارهای نارس:
خرید کریو خرید وی پی ان خرید vpn خریدvpn خرید فیلترشکن خرید کاهش پینگ خرید کریو سایت اسپید vpn خرید کریو
خرید vpn