1


http://blogers.ir/ads/Cover.gif

گزارشی از پشت صحنه جاده چالوس

جاده چالوس

گزارشی از پشت صحنه جاده چالوس

گزارشی از پشت صحنه جاده چالوس , عکس های سریال جدید جاده چالوس , دانلود سریال جاده چالوس , دانلود قسمت اول سریال جاده چالوس , تصاویر تازه از جاده چالوس , جاده چالوس , دانلود تیزر سریال جاده چالوس , زمان پخش سریال جاده چالوس , بیژن امکانیان در سریال جاده چالوس , فاطمه گودرزی در سریال جاده چالوس , نیما شاهرخ شاهی در سریال جاده چالوس

برای مشاهده سایر توضیحات مربوط به سریال جاده چالوس به ادامه مطلب بروید.

سریال «جاده چالوس» اولین ساخته احمد معظمی پس از ساخت بیش از ۱۰۰ قسمت از اپیزودهای سریال «شاید برای شما هم اتفاق بیفتد» از اواخر سال گذشته کلید خورد. طرح این مجموعه تلویزیونی که داستان زندگی خانواده ای است که بالا و پایین های زندگی را در کنار هم تجربه می کنند از آرش قادری و شعله شریعتی مشغول نگارش فیلمنامه های این مجموعه تلویزیونی است. اوایل این هفته همراه با گروه تولیدی این سریال تلویزیونی و با هدف تهیه گزارش از روند تولید این مجموعه تلویزیونی در دو لوکیشن مختلف در کنار پروژه بودیم.
حوالی ستارخان کنار یک پمپ بنزین لوکیشن اول صبح گروه است. در این سکانس بیژن امکانیان در نقش احمد زرین با پسرک گل فروشی در پمپ بنزین ملاقات می کند.
احمد معظمی میزانسن حرکت امکانیان را با او چک می کند. ماشین مدل بالای احمد زرین در گوشه ای پارک شده است. (مشخصاً این سکانس ها بخش اول زندگی خانواده زرین است و هنوز اتفاقات بر هم زننده اوضاع و احوال خانواده رخ نداده است) سیامک راشدی دستیار کارگردان با پسرک گل فروش که مشخصاً صورتش برای نمایش پسرکی از کودکان کار گریم شده است در حال گفت و گوست. او نحوه حرکت و برخورد پسرک با احمد زرین را به او توضیح می دهد. رضا وداد تقوی مدیر تصویربرداری سریال که در این مجموعه با دوربین ۵D کار می کند به همراه دستیارانش پلان را بررسی می کند. زهرا غلامی منشی صحنه توضیح پلان و زمان بندی پلان قبلی را با کارگردان چک می کند. با اعلام حرکت از سوی کارگردان، بیژن امکانیان نازل بنزین را برداشته و پس از آن دست به جیب می شود. از زاویه دیگر نگاه او پسرک گل فروشی به چشم می خورد که…
احمد زرین و حرفه گل فروشی شاید یکی از نقاط تعلیق سریال محسوب شود که البته روند داستان مسیر زندگی او را به رستورانی در جاده چالوس می کشاند.

علیرضا سالمی نیک (مجری طرح)
مسوولان سازمان هوای ما را دارند!

علیرضا سالمی نیک مجری طرح و مدیر تولید این سریال تلویزیونی در خصوص سکانس های جاده چالوس و رستوران های این مجموعه که شاید حدود ۴۰ درصد قصه در آن سپری می شود می گوید: رستوران های جاده چالوس ما در خجیر ساخته می شود. ما در جاده چالوس دو رستوران داریم که یکی از آنها به شخصیت سهرابی متعلق است که هنوز بازیگرش انتخاب نشده و ما با یکی دو چهره سینما و تلویزیون برای این نقش مهم و حیاتی صحبت های اولیه را داشته ایم. یکی دیگر از این رستوران ها متعلق به احمد زرین و همسرش محبوبه با بازی خانم فاطمه گودرزی است.
۹۰ درصد از کار ساخت رستوران ها انجام شده و گروه پس از ضبط سکانس های خارجی و سکانس های دفتر کار احمد زرین (واقع در خیابان مطهری) در این منطقه مستقر خواهد شد. فکر می کنم گروه حدود ۱۰ روز در محل شرکت زرین کار خواهد داشت. بخش هایی از تصاویر «جاده چالوس» را هفته گذشته در شمال کشور ضبط کردیم و قطعاً یکسری از تصاویر جاده ای دیگر سریال (غیر از خجیر که منطقه جاده چالوس ما محسوب می شود) ما را دوباره به شمال کشور خواهد کشاند.
سالمی نیک ادامه می دهد: مسوولان شبکه تهران معتقدند ما بتوانیم سریال را به اواخر مرداد ماه و اوایل شهریور ماه برسانیم. در واقع معتقدند پس از ماه مبارک رمضان سریال روی آنتن برود. ما هم به شکل کاملاً فشرده در حال کار هستیم تا بتوانیم سریال را به پخش برسانیم. او در خصوص وضعیت فیلمنامه می گوید: تا به حال ۱۹ ـ ۲۰ قسمت از فیلمنامه آماده شده است، یک رتوش نهایی هم در حد عرف خود کارگردان انجام می دهد و فکر می کنم به لحاظ فیلمنامه بدون مشکل پیش برویم. ما تا به امروز چیزی حدود ۴۰ درصد از کار را برداشت کرده ایم و خوشبختانه تدوین همزمان توسط آقای روح ا… هاشمی در حال انجام است. سریال «جاده چالوس» به لحاظ ساخت دکور جزو آثار پرهزینه تلویزیون محسوب می شود چرا که بخش اعظمی از لوکیشن های اصلی این سریال توسط مجید علی اسلام (طراح صحنه و لباس سریال) در حال انجام است. سالمی نیک در خصوص بودجه ساخت دکور این سریال می گوید: بودجه که مشکل اصلی همه کارهاست. بالاخره تلویزیون در این سالها با کمبود بودجه روبرو است. با این حال ما از دوستان خواسته ایم که اگر کار خوب می خواهند، اگر دوست دارند سریال تاثیرگذار برای شبکه تهران ساخته شود، همانطور که ما تلاش می کنیم و به طور دقیق فیلمنامه را پیش می بریم و برای تولید کم نمی گذاریم رؤسا هم ما را به موقع پشتیبانی کنند تا در مضیقه قرار نگیریم. خدا را شکر مسوولان محترم سازمان تا به حال هوای ما را داشته اند امیدوارم بیش از این حرف های ما را دریابند.
در این لحظه با پایان ضبط سکانس پمپ بنزین گروه مصمم هستند که راهی لوکیشن محل شرکت احمد زرین واقع در خیابان مطهری شوند. امیر جاوید نیک، برنامه ریز پروژه، عوامل حاضر در سکانس های ابتدایی شرکت احمد زرین را با کارگردان و دستیارش نهایی می کند.  در همین لحظه علیرضا داوری تهیه کننده سریال به گروه اضافه می شود با گروه خوش و بش می کند و از طریق مجری طرح ریز و دقیق در جریان روند تولید قرار می گیرد. او در همان ابتدای حضورش از تاکید شبکه بر بخش سریال پس از ماه رمضان خبر می دهد با او دقایقی هم کلام می شویم.

علی رضا داوری
به دنبال یک اتفاق ویژه هستیم

داوری که تهیه سریال «دختری به نام آهو» را در کارنامه دارد و همزمان در حال پیش تولید سریال «نورالدین پسر ایرانی» است در خصوص ساخت سریال «جاده چالوس» می گوید: ما به دنبال ساخت یک سریال ویژه برای شبکه تهران و البته با حمایت معاون محترم سیما جناب دکتر دارابی هستیم. این اتفاق ویژه نیازمند تلاش است. ما از فیلمنامه گرفته تا تیم تولید و بازیگران را با وسواس تمام انتخاب کرده ایم. روی جز جز قصه تمرکز داشتیم. احمد معظمی را در مقام یک کارگردان جوان با دیدن چند تله فیلم و اپیزودهای خوش ساختش در مجموعه «شاید برای شما هم…» انتخاب کردیم و  از کار وی به شدت راضی هستیم. او نگاه خوبی در کار دارد. جوان است و پر انرژی و خوب می داند این سریال می تواند فرصتی برای تثبیتش در این عرصه باشد پس کم نمی گذارد. ما پخش اواخر مرداد ماه را در برنامه داریم و گروه در حال حاضر با ضبط روزی ۶ تا ۷ دقیقه به نظرم خوب پیش می روند. توقع من این است که بتوانیم پس از حضور در لوکیشن های ثابت مثل خجیر یا همان «جاده چالوس» و البته شرکت احمد زرین ضبط ما به روزی ۱۰ دقیقه یا شاید بیشتر هم نزدیک شود. حتماً یکی دو بازیگر چهره دیگر به ما اضافه خواهند شد و شک نکنید این گروه تا پایان پر انرژی پیش خواهد رفت تا بتوانیم سریال را به پخش اواخر مرداد ماه برسانیم. جا دارد از زحمات آقای مقیسه و آقای محمودی هم که در این مسیر پشتیبان ما هستند کمال تشکر را داشته باشیم.
حوالی خیابان مطهری در دل یک ساختمان چند طبقه دفتر شخصیت احمد زرین طراحی شده است از ظواهر امر معلوم است که گل بیزینس ابتدایی شخصیت اول سریال است. گروه حدود ۱۰ روز در این محل کار خواهند کرد. فاطمه گودرزی در این سریال تلویزیونی یکی از محوری ترین نقش های چند سال اخیرش را تجربه کرده است. او در نقش محبوبه، یک جورهایی رقم زننده نقاط تعلیق سریال «جاده چالوس» است.

فاطمه گودرزی
روی محبوبه تمرکز کرده ام

بازیگر شخصیت محبوبه و مادر قصه سریال جاده چالوس می گوید :حدود دو ماه است که مشغول ضبط سریال «جاده چالوس» به کارگردانی احمد معظمی هستم. در این سریال نقش شخصیتی به نام محبوبه را بازی می کنم که مادر دو فرزند است و در خلال قصه دچار مشکلی مرتبط با خانواده اش می شود که همه ما درصدد رفع آن برمی آییم. نقش همسرم را بی‍ژن امکانیان و دو فرزندم را محسن افشانی و سیما خضرآبادی ایفاگر هستند…
وی ادامه داد: در این مدت پیشنهاد که زیاد بوده و گاهی اوقات هم با برنامه ریز کارها هماهنگ می کنم ،‌اما از آنجایی که بیشتر زمان روزم را مشغول بازی جلوی دوربین آقای معظمی هستم، دیگر فرصت زیادی برای قبول سایر نقش ها ندارم. ضمن اینکه ترجیح خودم هم بر این است که یک کار را با تمرکز کامل انجام داده و به پایان برسانم. همیشه این را گفته ام و دوست دارم مسوولان تلویزیون هم این صحبتم را بشنوند که کمی دست نویسنده ها و فیلم سازها را برای ساخت قصه های بهتر باز بگذارند. محدودیت ها را کمتر کنند برای اینکه بتوانیم آثار بهتری را برای مخاطبانمان ارائه  دهیم. یادم است زمان هایی که کارگردان های خوب سینما در مدیوم تلویزیون کار می کردند، شاهد سریال های خوبی بودیم و هنوز هم بعد از گذشت این همه سال وقتی از تلویزیون بازپخش می شوند، دیدنی و جذاب هستند و مردم هم از تکرار آنها استقبال و آنها را دنبال می‌کنند. نکته مثبت اینجاست که آنها این سبک سریال ها را حتی به سریال های ماهواره ای هم ترجیح می دهند و این به نظر من خیلی خوب است. حرفم این است که در حال حاضر بیاییم و به گذشته برگردیم و از مدیریت دوره ای که مدیر خوبی هم داشته استفاده کنیم و کاری را انجام دهیم که مردم مان دوباره به سمت تلویزیون و دیدن سریال ها برگردند. امیدوارم مسوولان در این زمینه کمی بیشتر دقت کرده و اعمال نظر شخصی نکنند. بهتر است که به فکر علاقه های مردم باشند و ببینند که آنها چه مسائلی را دوست دارند ببینند و با آنها ارتباط بیشتری برقرار می کنند مثل معضلات جامعه که با بیان آنها می توانیم راهکارهایی را هم برای حل و کم شدن آنها مطرح کنیم.
در حالی که گروه صحنه مشغول چیدن دکور و آماده کردن فضای ضبط پلان هستند و عوامل تصویر نیز بر مبنای دکوپاژ کارگردان با مدیریت تقوی در حال آماده کردن متعلقات چیدمان دوربین هستند فرصتی است تا با احمد معظمی گپ و گفتی داشته باشیم:

احمد معظمی (کارگردان)
کیفیت مهمتر از کمیت

معظمی می گوید: حدود ۷ ماه پیش آقای سالمی نیک لطف کردند با من تماس گرفتند و ما حدود ۱۵ تا ۲۰ جلسه به اتفاق ایشان و آقای دکتر داوری برگزار کردیم. ما ابتدا روی ورژن ابتدایی فیلمنامه که آقای آرش قادری نوشته بود کار می کردیم. من عذرخواهی کردم و گفتم شرمنده من این کار را نمی  سازم. چون فیلمنامه بامذاق من جور در نمی آمد، به یکباره دوستان یک ورژن جدید رو کردند. سریال یک سیناپس داشت که خانم شریعتی آن را نوشته بود. سیناپس خوب نوشته شده بود از جنس طنزهای دم دستی بیرون آمده بود. شخصیت پردازی های خوبی داشت. البته ایراداتی هم به این فیلمنامه وارد بود امّا از سری قبلی به شدت بهتر بود. فیلمنامه توسط خانم شریعتی نوشته شد، یکی دو بار بازنویسی شد و در نهایت پس از چند جلسه با یک فیلمنامه قرص و محکم کار را کلید زدیم. سریال ما با ۱۰ قسمت آغاز شد ولی هنوز که هنوز است قصه در حال بازنویسی است. گاهی اوقات خود من هم زیر نظر خانم شریعتی کار را بازنویسی می کنم. دوست داریم به یک ایده آل برسیم و خدا را شکر قسمت یک تا دهم آنطور که می خواستم از آب در آمده است. معظمی ادامه می دهد: پس از بحث فیلمنامه موضوع اصلی تیم بازیگری است. از فیلمنامه که خیالمان راحت شد سراغ تیم بازیگری رفتیم. خدا را شکر به خیلی از افراد مدنظرمان رسیدیم. ولی باید قبول کرد که قیمت بازیگر خیلی بالاست و خیلی از دفترهای تلویزیونی نمی توانند چنین دستمزدهایی را برای بازیگران پرداخت کنند. من خودم ترجیح می دهم با بازیگری کار کنم که خیلی توقع ندارد و انرژی می گذارد. آقای امکانیان واقعاً به نظر من ایده آل نقش بود و امروز می بینم که انتخاب بسیار خوبی است چون نقش را خیلی درست و کامل پیش می برد. او و خانم گودرزی بسیار پرانرژی جلوی دوربین ظاهر می شوند و من واقعاً بابت این دو نقش اصلی و البته خانواده آنها با حضور سیما خضرآبادی و محسن افشانی خیالم راحت است. او ادامه می دهد: این سریال حدود ۵۰ ـ ۶۰ بازیگر اصلی و کلی بازیگر مهمان دارد. ما سعی کردیم از بازیگرانی که دانشجوی رشته بازیگری و از اهالی تئاتر هستند برای این نقش ها استفاده کنیم تا ضمن معرفی چهره های جدید، نقش ها را به بازیگران کار بلد بسپاریم. او ادامه می دهد: سریال «جاده چالوس» از هر نظر کاری قابل دفاع است. سریال دارای شخصیت پردازی قوی است، بازی ها خیلی خوب از آب در آمده و نقش ها بسیار خوب و قوی در آمده اند. کار به لحاظ ساختار شبیه به کارهای دیگر نیست. برای این سریال دکوپاژ و قاب بندی متفاوت و فرم خاص مدنظرم بوده و تا به حال کار آن طور که خواستم پیش رفته است. سریال «جاده چالوس» دارای کلی لوکیشن بکر است که به لطف گروه تهیه و تولید مهیا شده است و این جای تشکر ویژه دارد. امیدوارم تلویزیون به لحاظ پشتیبانی، تیم تهیه را طوری تقویت کند که ما بتوانیم تا پایان اینگونه پرانرژی پیش برویم.
احمد معظمی می گوید: به علت لوکیشن های متعدد گاهی روزی ۵ تا ۶ دقیقه تصویر گرفته ایم اما گاهی حتی به ۸ دقیقه هم رسیده ایم. امیدوارم کار به جایی نرسد که مجبور باشیم از کیفیت بزنیم، چون برای من و البته تیم تهیه و تولید کیفیت به مراتب مهمتر از کمیت است. از احمد معظمی جدا می شویم. بیژن امکانیان آرام مثل همیشه در گوشه ای تمرکز کرده است. شخصیت چند لایه و خاص احمد زرین آنقدر انرژی بر و متفاوت است که او را به فکر راجع به سکانس های این شخصیت در دل قصه «جاده چالوس» ببرد.

بیژن امکانیان
دو روی سکه زندگی

امکانیان در این سریال ایفاگر شخصیت احمد زرین است. احمد زرین صاحب یک شرکت صادرات و واردات گل و گیاه است. شغل او یک جور خودکفایی و وارد کننده ارز به کشور است. زرین در دل این قصه می آید و یک جا ضمانت فردی را انجام می دهد که همین مسئله باعث می شود زندگی اش را ببازد. اتفاقات رخ داده پس از این کلاهبرداری باعث می شود او مجبور بشود خانه و ماشینش را بفروشد و یک جورهایی هستی اش نابود بشود. او به یک حالت ورشکستگی می رسد. احمد زرین می آید و با خانواده اش مشورت می کند به خصوص با محبوبه همسرش، امیرعلی پسرش و خدیجه دخترش، پشیمان از اتفاق رخ داده و مستأصل از اینکه چه کند به یکباره زنگ در خانه به صدا در می آید. آقای وکیل (با بازی شهروز ابراهیمی) خبر از رسیدن ارث و میراثی به محبوبه می دهد. رستوران متروکه در جاده چالوس ناجی زندگی خانواده زرین خواهد شد و…
نام مجید علی اسلام را اکثراً در تیتراژ آثار داوود میرباقری دیده ایم اولین بار همسفر جاده چالوسی ها شده و می توان نقطه عطف او را در این سریال ساخت دو رستوران در منطقه خجیر داشت.

مجید علی اسلام (طراح لباس)
برآوردهای پایین و طراحی محدود

ما نزدیک ۴۰۰ مترمربع در منطقه خجیر دکور زدیم که شامل دو رستوران در یک فضای هفت هکتاری جنگلی می شود. تمام تلاش ما در آوردن فضایی است که در دل قصه وجود دارد. یک رستوران متروکه که خانواده زرین آن را بازسازی می کند و رستوران رغیب که صاحب آن شخصیت سهرابی است. ما رستوران سهرابی را یک مقدار مدرن با سیستم آلاچیق طوری گرفتیم در یک فضای جنگلی، امّا رستوران خانواده زرین را با توجه به قدمت ۳۰ ـ ۴۰ ساله اش یک جور سنتی مدرن نمایش دادیم.
طراح صحنه و لباس سریال «جاده چالوس» می گوید: با توجه به برآوردهای فعلی تلویزیون واقعاً دست آدم در طراحی و ساخت دکور بسته می شود. به خصوص اینکه در این سالها تلورانس بسیاری در قیمت متریال وجود داشته و این کار ما را سخت کرده است. ما تا اینجا سعی و تلاش خودمان را کرده ایم و گروه تهیه و تولید هم همکاری لازم را با ما داشته است. تهیه کننده خیلی خوب ما را به لحاظ مالی پشتیبانی کرده تا بتوانیم دکورمان را تا اینجا خوب ببندیم. حدود ۱۰ ـ ۱۲ قسمت کار در خجیر یا همان «جاده چالوس» سریال می گذرد و ما مجبور هستیم با طراحی ویژه برای آنجا کم نگذاریم تا نه تنها قصه را تحت شعاع قرار ندهد که به لحاظ بصری هم مخاطب را خسته نکند. در خصوص طراحی لباس هم باید بگویم لباس شخصیت های اصلی به خصوص خانواده زرین طراحی شده و یا بر مبنای طرح خریداری شده است. مجید اسلام قرار است برای خرید گل های شرکت احمد زرین راهی بازار شود مشخصاً او با وسواس خاص به دنبال خرید ابزار و وسایل صحنه اش هست. اسلام معتقد است که با توجه به بیزنس شخصیت زرین (صادرات گل و گیاه) ما باید در تهیه گل های نمونه دفتر او دقت لازم را داشته باشیم. محسن افشانی یکی دیگر از اعضای خانواده زرین را در کنار سیما خضرآبادی (بازیگر شخصیت خدیجه در مقام خواهرش) بازی می کند، افشانی درباره شخصیت امیرعلی می گوید:

محسن افشانی
اعتماد کردم و راضی ام!

من با احمد معظمی از قبل رفاقت داشتم. پیش از این با او اپیزودهای «شاید برای شما…» را کار کرده بودم و خلاقیت او را از نزدیک دیده بودم. به طرز عجیبی من کار این آدم را قبول دارم. همین مسئله باعث شده من فیلمنامه نخوانده سر این سریال بیایم. البته این ماجرا دو طرفه است. او هم حتماً کار مرا دید و جنس کار مرا خوب می شناسد. نقش امیرعلی آنقدر اندازه بود که من از اطمینانی که به احمد کرده ام رضایت کامل داشته باشم. من هنوز یک قسمت از فیلمنامه را نخواندم و به احمد و کارش ایمان داشتم و الان از حضور در این سریال راضی هستم. امیرعلی زرین پسر احمد زرین و محبوبه با بازی آقای امکانیان و خانم گودرزی در این قصه دارای جایگاه خاصی است. این خانواده همانطور که می دانی به یکباره بدبخت می شوند. زندگی شان از این رو به آن رو می شود. امیرعلی اولین نفری است که از مشکل پدرم مطلع می شود و خودجوش به هر دری می زند تا به پدرش کمک کند. او اولین نفری است که دراین قصه با پدرش همراه می شود. قصه حول محور این خانواده می چرخد و در طول داستان با پیچ و خم های بسیاری دست بر گریبان می شوند. امیدوار هستم سریال «جاده چالوس» بتواند نظر مخاطبش را جلب کند.
همه افرادی که در پشت صحنه سریال «جاده چالوس» حاضر هستند از بازی متفاوت علی رام نورایی در این سریال می گویند.

علی رام نورایی
از نقش های منفی فاصله گرفتم!

من نقش مساوات را در این سریال تلویزیونی کار می کنم. شاید نام این کاراکتر را بتوان یک کاراگاه خصوصی گذشت که مسوول این است که مراقب باشد آن فرد طلبکار فرار نکند. کاراکتری عجیب و غریب است که تا به حال نمونه آن را بازی نکرده بودم. حضوری متفاوت در این سریال دارم با لایه های خاصی از طنز که با دیگر تجربه هایم بسیار متفاوت است. دوست داشتم با شخصیت های تروریست و منفی که دوستان معمولاً به آن معترض هستند فاصله بگیرم اینجا فرصت خوبی است. من قبلاً با احمد معظمی کار کردم. او در کارش فوق العاده است. جوان خوش ذوق و خوش فکر که من برایش آینده ای درخشان متصور هستم. در سریال «جاده چالوس» حمیدرضا یارندپور در مقام صدابردار فعال است و حسین یزدی طراحی گریم پروژه را برعهده دارد. در کنار روح ا… هاشمی تدوینگر سریال احسان افشاریان کار صداگذاری و میکس را انجام می دهد. تاکنون ۴۰ درصد از تصویربرداری سریال انجام شده است و مشخصاً گروه حتی در زمان پخش (شهریور ماه) نیز مشغول تصویربرداری خواهند بود.

مطالب مرتبط با گزارشی از پشت صحنه جاده چالوس:
خرید کریو خرید وی پی ان خرید vpn خریدvpn خرید فیلترشکن خرید کاهش پینگ خرید کریو سایت اسپید vpn خرید کریو
خرید vpn